JR-10W-GY-W 6500K 800lm 10W LED White Light IR Induction Project Lamp - Black (AC 85~265V)
Overview:
- Model:JR-10W-GY-W
- Material: Aluminium die casting + toughened glass
- Color: Black
- Quantity: 1
- Voltage: 85~265V
- Color temperature: 6000~6500K
- Luminous flux: 700~800lm
- Sensing distance: 10~15 Meters
- IP grade: IP65
- Product size: 22.7 x 11.3 x 8.2cm
- Bulb interface: Weld
- Power: 10W
- Total emitters: 1
- Color BIN: White
- The highest light intensity angle: 90 Degree
- Operating temp: -30~50 centigrade
- Control mode: Built-in constant current driver
- Product Certification: RoHS
Specifications:
Dimensions: 8.94 in x 4.45 in x 3.23 in (22.7 cm x 11.3 cm x 8.2 cm)
Weight: 18.87 oz (535 g)
Photo JR-10W-GY-W 6500K 800lm 10W LED White Light IR Induction Project Lamp - Black (AC 85~265V)
Reviews JR-10W-GY-W 6500K 800lm 10W LED White Light IR Induction Project Lamp - Black (AC 85~265V)